| Τόπος καταγωγής: | Shenzhen, Κίνα |
| Μάρκα: | Jnicon |
| Πιστοποίηση: | UL,TUV,CE,ROHS,CQC |
| Αριθμό μοντέλου: | Αδιάβροχη κυκλική υποδοχή |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 100 (10 ζεύγη δειγμάτων) |
|---|---|
| Τιμή: | negotiable |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | 1. Πλαστική σακούλα, 2. Χαρτοκιβώτιο, 3. Σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη |
| Χρόνος παράδοσης: | 3-5 εργάσιμες |
| Όροι πληρωμής: | Ε/Κ, Δ/Α, Δ/Π, Τ/Τ, Western Union, MoneyGram |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 10000 σύνολα/ημέρα |
| Σημείο επαφής: | 2 Καρφίτσα | IP βαθμολογία: | IP67 |
|---|---|---|---|
| Τύπος σύνδεσης: | Κλείδωμα ώθησης | Μοντέλο: | M25 |
| Υλικό: | PA66 & κράμα χαλκού | Θερμοκρασία λειτουργίας: | -40°C ~ +105°C |
| Επισημαίνω: | IP67 waterproof power connector,M25 2 pin push lock socket,waterproof plug and socket connector |
||
Base Station Communication Equipment Used 2pin Circular 50A Waterproof Power Connector M25
Description
This M25 waterproof power Connector is very popular in New 5G Base station Application,
With a waterproof rating of IP67, It could work in the outdoor enviroment perfectly.And Its easy to assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
Main features
1. Advanced structure: IP67 self locking connector
2. Multicore:2,3,4,5 pins are optional
3. Connection method: soldering(welding),screw terminal
4. Assembly: cable to cable ,male and female without cable
5. Certifications: UL, TUV, CE,ROHS,CQC.
6. Connection method: push pull locking type
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 2/3/4/5 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
RFQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
Confirm Current Rating and Number of Contacts
Confirm Connector and Contact Gender
Confirm Assembly style
Confirm Mating style ( series or parallel)
Confirm Cable OD size
Confirm Cable Length and Material.
Q: hello, i do not know what's kind of connector i need, but i need it for led connection.
A: hello my friend, we are pleased to provide complete solution for you if more details could be provided such as: current(amp), voltage, wire number, cable size etc.
Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples, we could offer 3pcs each item for free charge but cost of freight would be on your side. If need more items, more quantity for each item, we will charge for the samples.
![]()
![]()
Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Ms. Carly Lu
Τηλ.:: +86 15986694303
2 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικοί συνδετήρες καλωδίων 50A 500V
20A 3 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικοί συνδετήρες M19 IP68
5 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικός συνδετήρας IP67 καλωδίου τροφοδοσίας M25
Συνδετήρας 3 δύναμη 2 απόδειξης IP67 M19 σκόνης καλή τεντώνοντας αντίσταση σημάτων
Άνδρα-γυναίκας αδιάβροχος συνδετήρας 3 δύναμης εύκαμπτο σχέδιο σφραγίδων τελών καρφιτσών
IP67 αδιάβροχος συνδετήρας δύναμης με το καλώδιο, συνδετήρες καλωδίων ηλεκτρικής δύναμης 20A
30A 500V στεγανοποιούν το συνδετήρα δύναμης, η επιτροπή Jnicon τοποθετεί το συνδετήρα δύναμης
Αδιάβροχος συνδετήρας δύναμης των οδηγήσεων Jnicon, αδιάβροχος συνδετήρας 4 M15 παράλληλος τρόπων
Αδιάβροχος συνδετήρας στοιχείων M16 IP68, αδιάβροχος άνδρα-γυναίκας συνδετήρας IP68
Ο πορτοκαλής συνδετήρας στοιχείων διαφραγμάτων αδιάβροχος, M25 στεγανοποιεί το συνδετήρα HDMI