| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Μάρκα: | Jnicon |
| Πιστοποίηση: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Αριθμό μοντέλου: | M25 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 100 (10 ζεύγη δειγμάτων) |
|---|---|
| Τιμή: | negotiable |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Χαρτοκιβώτιο υψηλής ποιότητας εξαγωγών |
| Χρόνος παράδοσης: | 3-6 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 10000/days |
| Επίπεδο προστασίας: | IP67 Αδιάβροχο | Τρέχουσα εκτίμηση (Α): | 50Α |
|---|---|---|---|
| Τάση λειτουργίας: | 500V | Δρόμος σύνδεσης: | Κλείδωμα ώθησης |
| Γένος: | Άντρας πρίζα θηλυκή πρίζα | Υλικό: | PPA |
| Επισημαίνω: | CE approved waterproof panel connector,M25 quick lock power connector,panel mount electrical connector waterproof |
||
Quick Detail Of Waterproof Circular Connectors
1) Advanced structure: Self-locking
2) Mutiple pin:2,3,4,5,6,7,8,9 to 22 pins are optional
3) Contact pin: Screw terminal and soldering terminal available
4) Assembly: wire to wire type(no cable),wire to wire by overmolding, wire to board
5) Colours:Black,blue,white and yellow color supported
6) Cable length:Different cable length could be customized
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
Application Of Waterproof Circular Connectors
Our products are widely used in LED lighting, outdoor soft strip display, electrical equipment, automated robots, electric bicycles, ships, electric vehicles, etc.
Details and Pin Arrangement
![]()
Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Ms. Carly Lu
Τηλ.:: +86 15986694303
2 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικοί συνδετήρες καλωδίων 50A 500V
20A 3 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικοί συνδετήρες M19 IP68
5 αδιάβροχοι κυκλικοί συνδετήρες καρφιτσών, κυκλικός συνδετήρας IP67 καλωδίου τροφοδοσίας M25
Συνδετήρας 3 δύναμη 2 απόδειξης IP67 M19 σκόνης καλή τεντώνοντας αντίσταση σημάτων
Άνδρα-γυναίκας αδιάβροχος συνδετήρας 3 δύναμης εύκαμπτο σχέδιο σφραγίδων τελών καρφιτσών
IP67 αδιάβροχος συνδετήρας δύναμης με το καλώδιο, συνδετήρες καλωδίων ηλεκτρικής δύναμης 20A
30A 500V στεγανοποιούν το συνδετήρα δύναμης, η επιτροπή Jnicon τοποθετεί το συνδετήρα δύναμης
Αδιάβροχος συνδετήρας δύναμης των οδηγήσεων Jnicon, αδιάβροχος συνδετήρας 4 M15 παράλληλος τρόπων
Αδιάβροχος συνδετήρας στοιχείων M16 IP68, αδιάβροχος άνδρα-γυναίκας συνδετήρας IP68
Ο πορτοκαλής συνδετήρας στοιχείων διαφραγμάτων αδιάβροχος, M25 στεγανοποιεί το συνδετήρα HDMI